Loading…

جزیره شبکه و زیرساخت

امتیازات این مطلب
سوال: راهنمایی برای مجازی سازی sharepoint و exchange
سلام دوستان ، همانطور که میدونید نرم افزارهای exchange و SharePoint برای نصب و اجرا شدن رم بالایی می خوان سیستم بنده با مشخصات زیر هست:
MB:Asusp5kpl/epu
Ram:4G
cpu:intel e7500 2.93GHZ
بنده با استفاده از آموزش های موجود در زمینه نصب و راه انداز ی این دوتا نرم افزار را روی vmware با رم 1 گیگ(که در آموزش ها گفته بود) نصب کردم(هرکدوم را روی یه ویندوز جدا نصب کردم) حالا وقتی ویندوز مجازی که exchange یا SharePoint را روش نصب کردم اجرا می کنم وقتی ویندوز کامل لود میشه cpu کاملا مشغول هست و کاری نمی تونم انجام بدم. آیا به غیر از ارتقاء سیستم راهکاری هست که این مشکل را حل کنم؟

سلام دوست عزیز ، رم سیستم شما برای این سناریو ها بسیار کم هست و خب برای اکسچنج و شیرپوینت این مقدار رم واقعا جوابگو نیست !! پیشنهاد میکنم که رم سیستم خودتون افزایش دهید و حد اقل با 8 یا 12 گیگ رم برای سناریو ی مورد نظرتون وقت بگذارید . البته اگر از استوریج های SSD( به طور خودمونی همون هارد SSD) استفاده کنید هم تجربه به مراتب بهتری خواهید داشت .

این پست توسط 1 نفر به عنوان جواب انتخاب شده است


همیشه فاصله ای هست ، دچار باید بود

ITPRO باشید و فرهنگ ITPRO را به دیگران نیز معرفی کنید
ITPRO ی عزیز بالاخره نمیشه به هر طریق ممکن هم همه منابع رو یکجا خواست ، یک سری الزامات سخت افزاری وجود داره ، ممکنه در بدو ایجاد کردن ماشین مجازی بتونید منابع بیشتری بدید تا نرم افزار نصب بشه و بعد منابع رو بگیرید اما در نهایت به مشکل می خورید ، همونطور که استاد اسحاقی عزیز گفتند حتما باید ارتقاء بدید RAM و CPU رو اما من مورد مشابهی داشتم که برای لابراتوار استفاده می کردم و تاکید می کنم که در محیط لابراتوار و فقط و فقط برای رفع کردن مقطعی مشکل کاری که شما می تونید انجام بدید این هست که حداقل RAM ممکن رو بدید و بزارید سیستم Boot بشه و سرویس دهی رو که شروع کرد دیگه این سیستم رو به هیچ عنوان خاموش نکنید و فقط در حالت Suspend قرار بدید ، اینجوری دیگه اون Load اولیه که زمانبر هست رو هم ندارید و حداقل کارهای لابراتوارتون رو می تونید انجام بدید.

ITPRO باشید و به دیگران هم توصیه کنید ITPRO باشند

این پست توسط هیچ کس به عنوان جواب انتخاب شده است


مهمترین راه پیشرفت و رشد علمی ، به اشتراک گذاری دانش هست ، ما بسترش رو فراهم کردیم ولی شما هم در هر سطحی و در هر جایی حتما اینکار رو بکنید ، منتظر کسی نباشید فرهنگمون رو درست کنه خودمون شروع کنیم ... یا علی

ITPRO باشید و فرهنگ ITPRO را به دیگران نیز معرفی کنید
برای ارسال پست وارد شوید.