Loading…

جزیره شبکه و زیرساخت

ارسال کننده: ezrayl
چیزی برای گفتن ندارم . شما بگین چطور آدمی هستم
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
مقاله: باز کردن telnet در ویندز 7
شاید دوستانی از Telnet استفاده کردند ولی بخاطر داشتن ویندوز 7 نتونن یکی از علت های نداشتن telnet یا بهتر بگم غیر فعال بودن این برنامه در ویندز 7 بخاطر امنیت بالای این ویندزه چرا که ارتباط از این تریق برای دسترسی به کامپیوتر قربانی و باز کردن پرتهای سیستم برای یک هکر کار را راحت میکند که با بسته شدن telnet امنیت این ویندوز از دست هکر ها یا جوجه هکر ها بیشتر میشود گر چه همیشه هکر ها به دنبال راهی برای نفوز به سیستم قربانی هستن و استفاده از اطلاعات انها حالا می خوام راه باز کردن telnet در ویندز 7 رو بگم ولی مراقب باشید که سیستم شما مورد حمله قرار نگیرد اول یکم اطلاعات در مورد telnet میدم .

telnet چیست ؟

برنامه یا نرم افزاری است براي وصل شدن به كامپيوتر ميزبان مانند FtpPopSmtp/Http ،
Telnet یک پروتکل شبکه که در اینترنت و شبکه های محلی برای ارائه یک ارتباط دوطرفه متنی با استفاده از اتصال پایانه های مجازی است.Telnet یا Telecommunication network نرم افزاری است که به افراد توانایی کنترل قسمت های مختلف یک کامپیوتر را از راه دور می دهد. تمام این توانایی ها در محیط متنی صورت می گیرد و تنها به وسیله ی یک سری دستورات است که می توانیم به اهداف خود برسیم. این دستورات جا به جا شده بین کامپیوتر میزبان و میهمان، به صورت متن منتقل می شود و بنابراین امنیت کمی خواهند داشت پورت پیش فرض برنامه Telnet، عدد 23 است.
خوب حالا چطور دسترسی داشته باشیم برای فعال کردن Telnet در ویندوز 7 باید به صورت زیر عمل کنید.اول Control Panel را باز کنید دوم Programs and Features را انتخاب کنید.

Image


سمت چپ turn Windows features off کلیک کرده در پنجره باز شده Telnet client و telnet server بگردید حالا تیک دوتا رو بزارید بعد ok کنید حالا فعال شد

Image


چگونگی استفاده از telnet در مطالب بعدی توضیح میدم
یا حق
دیدگاه ها
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 18 ماه قبل
سلام
جالب بود.
پایدار باشید.
برای ارسال نظر وارد شوید.