Loading…

جزیره شبکه و زیرساخت

سیسکو آسان است!-گام دوم ( آشنایی با شبیه ساز + فهرست ویدیوئی گام دوم) – قسمت اول
رایگان
دریافت فیلم آموزشی
پرداخت اختیاری
سیسکو آسان است!-گام دوم ( آشنایی با شبیه ساز + فهرست ویدیوئی گام دوم) – قسمت اول
ارسال کننده: emasis
علاقه مند به microsoft/ cisco / linux / security
کاربران برتر
توضیحات
لیست ویدیوهای گام دوم

آشنایی با نرم افزار شبیه ساز packet tracer – gns3 و استفاده از نرم افزارهای مجازی سازی vmware & virtual box

مخاطبین :
کلیه علاقه مندان به این بحث آموزشی و مخاطبین دوره سیسکو آسان است!

قسمت اول اول – مباحث مقدماتی
قسمت دوم – ارتباطات و بحث cloud
قسمت سوم – مباحث تخصصی host & cloud و استفاده از ماشین مجازی
قسمت چهارم – ویدیو اول iou ( بحث سوئیچ در gns3 و اجرا و تست 7 سناریو )
قسمت پنجم - ویدیو دوم iou - اشکالات iou
قسمت ششم – ویدیو سوم iou – انتقال سناریو iou به سایر سیستم ها و رفع اشکالات آن
قسمت هفتم - ویدیو چهارم iou - ادامه ویدیو قبل
قسمت هشتم - مبحث clone


همچنین برای این دوره مباحث زیر رو هم در نظر گرفته بودم که این ویدیوها در دوره advance از دوره gns3 مطرح می شود :

سرویس شبکه 1 ( نرم افزار پکت تریسر )
سرویس شبکه 2 ( نرم افزار پکت تریسر )
سرویس شبکه 3 ( نرم افزار پکت تریسر )
بحث پکت
کانفیگ روتر و سوئیچ بصورت گرافیکی
ntp ( نرم افزار پکت تریسر و gns3 )


درباره این ویدیو

آشنایی مقدماتی و نحوه کار با نرم افزار gns3 و پکت تریسر
1

2

3

4

5


نگارش نرم افزار های مورد استفاده

Gns3 v1.3.10
در مورد استفاده از این نسخه ، این توضیح ضروری به نشر میرسد که هر چند اخیرا" نسخه gns3 v1.5 هم ارائه شده است ولی برای بحث iou می بایست فایل ها و برنامه gns3 هم نسخه باشند تا در زمان اجرای سناریو iou با هیچ error مواجه نشویم و بخاطر همین موضوع ، این نسخه از برنامه و فایل iou مربوطه آورده شده است . هر چند در زمینه شبیه سازی سناریوهای سطح ccna استفاده از پکت تریسر کافی به نظر می رسد ولی بحثiou و نحوه راه اندازی آن برای علاقه مندان در پارت سوم ارائه میشود که در نسخه های جدید gns اجرای آن کمی متفاوت است .

Packet tracer 6.2آنچه در این ویدیو خواهید دید

این پارت آموزشی در 4 قسمت ارائه می شود که هدف از آن آشنایی شما عزیزان با 2 نرم افزار قوی در زمینه شبیه سازی سناریوهای سیسکو می باشد ، البته هر کدام محدودیت هایی دارند .packet tracer یک نرم افزار شبیه سازی ( سیمولاتور ) و نرم افزار gns3 یک emulator شبکه می باشد که نسبت به پکت تریسر قدرتمند تر است و از IOS های سیسکو استفاده می کند.

سعی شده برای این پارت آموزشی با توجه به اینکه در کنار نرم افزار gns3 نیاز به فایل های دیگری ( در زمان نصب و اجرای سناریوی iou ) می باشد ، آن فایل ها هم در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد که البته ios سیسکو با کمی سرچ در اینترنت قابل دسترسی است.

فایل های مورد استفاده در پارت های آموزشی

لازم به تذکر است برنامه gns3 در هنگام نصب بعضی نرم افزارها مثل solar winds response را دانلود میکند و این موضوع برای عزیزانی که در زمان دیدن ویدیوهای آموزشی و نصب برنامه و اجرای سناریوها به اینترنت دسترسی ندارند آزار دهنده است به همین برخی فایلها برای شما عزیزان قرار داده شده است که البته ios ها در این لیست نیست ولی به راحتی می توان با کمی سرچ آنها را پیدا کرد.

Part 1 (solar winds v1.0 + winpcap v4.1.3 )

Part 2 ( gns3 iou pack)

Part 3 (tftp server )

Part 4 ( gns3 v1.3.10)

دانلود برنامه putty


سناریوهای اجرا شده در پارت های آموزشی

packet tracer

gns3پیشنهاد می شود

یکی از برترین دوره های وب سایت در زمینه سیسکو و سناریوهای مربوطه ویدیوهای مهندس شوهانی است که از قسمت دوره ها ( ویدیو ها ) و مجموعه سناریوهای کاربردی در سیسکو می باشد . پیشنهاد میشود با مراجعه به این دوره با مباحتی مثل telnet بیشتر آشنا شوید.

همچنین پیشنهاد می شود در کنار مباحث اصلی که بزودی مطرح می شود از ویدیوهای دوره مذکور هم بعنوان ویدیوهای زوج و تکمیلی در کنار ویدیوهای این مجموعه استفاده شود.

توضیحات تکمیلی و سوالات احتمالی!

از آنجا که یک itpro همیشه باید یک قدم جلوتر باشد، بخاطر نداشتن device برای بحث آموزش ، لاجرم باید در زمینه شبیه سازی سناریو ها محکمتر قدم برداشت و در نهایت تصمیم بر این شد که در این دوره ابتدا بحث های ابتدایی مثل آشنایی با این دو نرم افزار شبیه ساز و مباحتی مثل iou ابتدا مطرح شود تا در ویدیوها آتی ، بعنوان مثال اگر در بحث سوئیچ از iou برنامه gns3 استفاده شد دوستان با نحوه راه اندازی iou در ویدیوهای ابتدایی کامل آشنا باشند و سناریو سوئیچینگ را بتوانند با این برنامه قدرتمند نیز شبیه سازی کنند هر چند در سطح ccna کمتر به این موضوع توجه میشود و صرفا" به اجرای سناریو در پکت تریسر اکتفا میشود.

همچنین ممکن است این سوال ایجاد شود تفاوت این 4 ویدیو با ویدیوهای دوره خاص gns3 ( یا حتی پکت تریسر ) در چیست و آیا بهتر نبود مباحث و آشنایی با این نرم افزار در یک دسته بندی مجزا قرار میگرفت؟

لازم به تذکر است از ویدیوهای خاص دوره gns3 ( ( و همچنین پکت تریسر )که بصورت مجزا در حال تهیه می باشد ) ، تا پایان دوره سوئیچینگ هیچ ویدیویی از آن در انجمن منتشر نخواهد گردید و البته بهتر بود آشنایی مقدماتی برای شروع کانفیگ ها و ارتباطات از قبل به آن دسته از عزیزانی که سراغ این دوره می آیند آموزش داده شود و بارها بحث iou در انجمن مورد سوال قرار گرفت و در نهایت تصمیم بر این شد یک آموزش ابتدایی از این نرم افزار در اختیار عزیزان قرار گیرد.

البته این آموزش ها ( این 4 ویدیو )خیلی مقدماتی می باشد و در سناریوهای سیسکو پیش رو در خلال همان آموزش مطالب بیشتری از این نرم افزار می آموزیم!همچنین نرم افزار gns3 یک نرم افزار فوق العاده قدرتمند است که اگر قرار باشد فقط با آن ، سناریو سوئیچ و روتر آموزش داده شود ( هر چند اگر هدف هم همین باشد ) جفائی در حق آن خواهد بود.در دوره مذکور ( آموزش نرم افزار gns3 که احتمالا" نام آن دوره gns3 و سناریوهای کاربردی خواهد بود) بر خلاف این 4 ویدیو که مباحث خیلی کلی مطرح شد ، سعی خواهد شد مطالب با جزئیات بیشتر و سرفصل های کاملتر و سناریوهای real تر در اختیار عزیزان قرار گیرد .

در انتها ذکراین نکته لازم و ضروری به نظر می رسد که تمام مباحث مورد استفاده در این 4 ویدیو ( مثل telnet & tftp ) بصورت کامل در یک پارت آموزشی مورد بحث قرار گرفته و آموزش داده خواهد شد و هدف از این 4 ویدیو صرفا" اشنایی مقدماتی با این دو نرم افزار می باشد چرا که همانطور که گفته شد به علت نداشتن تجهیز در زمان رکورد ویدیو ، باید دید خوبی نسبت به این دو نرم افزار شبیه ساز داشت.وب سایت ها

وب سایت gns3
وب سایت packet tracer
دانلود نگارش های عرضه شده برنامه gns3
لیست iouاطلاعات تکمیلی این ویدیو

مدت زمان این ویدیو : 45 دقیقه
تهیه کننده : صادق شعبانی
تنها وب سایت صاحب امتیاز و حق نشر این ویدیو آموزشی : انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران itpro.ir

gns3


مدت زمان کل آموزش: 43 ساعت و 49 دقیقه
دیدگاه ها
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 8 ماه قبل
این سری آموزشی واقعا واسه سایت نیاز بود
دستتون درد نکنه مهندس
برای ارسال نظر وارد شوید.