Loading…

جزیره شبکه و زیرساخت

دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network قسمت سیزدهم : مفهوم Load Balancing و مکانیزم کار تجهیزات Load Balancer
6,667 تومان

برای پرداخت هزینه این فیلم آموزشی در سایت ثبت نام کرده و وارد سایت شوید

دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network قسمت سیزدهم : مفهوم Load Balancing و مکانیزم کار تجهیزات Load Balancer
شما می توانید سه دقیقه از زمان آموزش را به صورت رایگان مشاهده کنید. برای مشاهده این فیلم آموزشی به صورت کامل می بایست هزینه آن را پرداخت کنید
ارسال کننده: UNITY
محمد نصیری ، بنیانگذار ITPRO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ...
کاربران برتر
توضیحات
در ویدیوهای قبلی با مفاهیم سخت افزارها و نرم افزارهایی مثل Router و Switch و HUB و Bridge و Firewall آشنا شدید ، نوبتی هم باشد نوبت به سخت افزاری می رسد که شاید کمتر اسم آن در دوره های Network Plus به گوش خورده باشد و آن Load Balancer است ، امروز می خواهیم در ابتدا مفاهیم Load Balancing را به شما معرفی کنیم و سپس به بررسی مفاهیم و کاربردهای سخت افزارها و نرم افزارهای Load Balancer می پردازیم ، در نهایت به بررسی نحوه تشخیص میزان Load در سرورها می پردازیم ، الویت این ویدیو معرفی تجهیزات سخت افزاری Load Balancer برای Application ها در لایه هفتم می باشد ، در این ویدیو بصورت کلی موارد زیر مورد بررسی قرار می گیرند :
 1. منظور از Load یا Workload در شبکه چیست ؟
 2. منظور از Balance در شبکه چیست ؟
 3. منظور از Redundancy در شبکه چیست ؟
 4. منظور از Distribute در شبکه چیست ؟
 5. فرآیند Load Balancing در چه چیزهایی انجام می شود ؟
 6. دلایل ایجاد Load Balancing چیست ؟
 7. Load Balancing در چه لایه هایی از مدل OSI قابل استفاده است ؟
 8. منظور از Single Point Of Failure چیست ؟
 9. منظور از Cluster در سرورها چیست ؟
 10. الگوریتم های انجام Load Balancing
 11. و ...

دوره آموزشی مبانی شبکه


امیدوارم مورد توجه شما قرار بگیرد و با انرژی بیشتر و حمایت بیشتر باعث ادامه پیدا کردن این مجموعه آموزشی شوید.ادامه حیات ITPRO وابسته به حمایت شما در قالب خرید این ویدیوها می باشد ، اگر به پیشرفت IT کشور و بیشتر شدن فرهنگ و درآمد آینده خودتان علاقه مند هستید از ما حمایت کنید و ویدیوها را به هیچ عنوان کپی نکنید. هر چند کپی کردن ویدیوها از نظر قانونی جرم محسوب می شود اما ما باور داریم انسان با فرهنگ اینکار را نخواهد کرد.مدت زمان کل آموزش: 11 ساعت و 17 دقیقه
دیدگاه ها
از این آموزش به بعد آدم یواش یواش احساس حرفه ای شدن بهش دست میده.

اما هر چی میری جلو تازه متوجه میشی که چقدر عقبی.

با تشکر فراوان از تیم آی تی پرو
 • ارسال توسط:
 • زمان ارسال: 18 روز قبل
1- شما یه تعریف مشابه برای هر دو مبحث load balancing و distribute فرمودید، حالا فرق این دو چیه، به ظاهر که تفاوتی ندارن!؟

2- یه جایی گفتین اگه Load balancing نرم افزار، در لایه 4و7 هست، لایه 7 درسته اما لایه چهار چرا؟ در لایه 4 که فقط پورت و پروتکل به بسته اضافه میشه!
 • ارسال توسط:
 • زمان ارسال: 17 روز قبل
 1. Load Balance میتونه یک Session رو بین چند Connection مدیریت کنه
 2. Distribute یک Session رو نمیتونه بین چند Connection تقسیم کنه فقط چند Session رو بین چند Connection تقسیم می کنه
 3. در لایه چهار بحث TCP و UDP رو داریم ... نوع انتقال مهمه در فرآیند Load Balancing
 • ارسال توسط:
 • زمان ارسال: 16 روز قبل
برای درک مبحث 1و2 کامنت بالا چطور میتونم بیشتر اطلاعات بدست بیارم؟ مقاله ای چیزی در مورد ارائه شده؟ یا قسمتی از یه کتاب در موردش هست؟ (منظورم مدیریت یک session در چند کانکشن و چند session در چند connection هست)؟

یه سوال دیگه؟ آیا فرایند درخواست کاربر به گوگل به شرح زیره؟
وقتی درخواست من به سمت گوگل میره، یک sesseion بین من و گوگل ایجاد میشه حالا منی که ارتباطم (connection ام) با گوگل اوکی شده، چطور میشه که کانکشن های دیگری در همان session زده بشه؟
 • ارسال توسط:
 • زمان ارسال: 16 روز قبل
بهتره برید منابع مربوط به F5 Load Balancer رو کمی مطالعه کنید ، ببینید Load Balancer ای که فقط بر اساس Connection کار کنه ( یعنی لینک های اینترنتی ) کار شاخی انجام نمیده ، هر بار شما بخواین با گوگل ارتباط بگیرید Session شما روی یکی از Connection ها میاد ، اگه وسط کار قطع بشه باید از اول Session روی همون لینک قبلی ایجاد بشه ، ببینید منظور من از Connection ارتباط زیرساختی هست مثلا لینک اینترنت ... اشتباه نگیرید ... Connection یک چیز ثابت هست.
 • ارسال توسط:
 • زمان ارسال: 3 روز قبل
مگه ما وقتی به اینترنت وصل میشیم تا وقتی که ارتباطمونو قطع کنیم (مودمو خاموش کنیم، یا اگه کانکشنمون دستیه اونو Disconnet کنیم یا خودش قطع بشه) یه بار کانکشن زده نمیشه؟ آخه چند بار که کانکشنمون ایجاد نمیشه درسته؟
 • ارسال توسط:
 • زمان ارسال: 3 روز قبل
چرا یکبار Connection زده میشه ، اما خوب شما چند لینک اینترنت دارید یعنی چند Connection مختلف دارید. در ضمن هر بار قطع ارتباط بدون اینکه شما بدونید یک Connection جدید هست .
 • ارسال توسط:
 • زمان ارسال: 1 روز قبل
سلام و عرض خسته نباشید.
چطورمیتونم agent رو uninstall کنم؟ چون هیچجوره نمیتونم پیداش کنم. داخل program and feature نیست. داخل لیست app ویندوز هم نیست

 • ارسال توسط:
 • زمان ارسال: 1 روز قبل
سلام ، Agent چی رو Uninstall کنید ؟ Load Balancer ؟ خوب توی Add Remove Programs بصورت نرم افزار معمولا نشون داده میشه. اگر نبود سرویسش هست که می تونید سرویس رو حذف کنید.
 • ارسال توسط:
 • زمان ارسال: 1 روز قبل
سلام و عرض خسته نباشید.
چطورمیتونم agent رو uninstall کنم؟ چون هیچجوره نمیتونم پیداش کنم. داخل program and feature نیست. داخل لیست app ویندوز هم نیست
 • ارسال توسط:
 • زمان ارسال: 1 روز قبل
وارد Services.msc بشید و اسمش رو پیدا کنید ... بعد با دستور زیر و آوردن اسم سرویس در جلوش سرویس حذف میشه :
sc delete ServiceName
برای ارسال نظر وارد شوید.