Loading…

جزیره شبکه و زیرساخت

دوره آموزشی MCSA ویندوز سرور 2012===>کدآزمون 410-70، جلسه پنجم- تنظیمات اولیه 2012 سرور پس از نصب آن
7,700 تومان

برای پرداخت هزینه این فیلم آموزشی در سایت ثبت نام کرده و وارد سایت شوید

دوره آموزشی MCSA ویندوز سرور 2012===>کدآزمون 410-70، جلسه پنجم- تنظیمات اولیه 2012 سرور پس از نصب آن
شما می توانید سه دقیقه از زمان آموزش را به صورت رایگان مشاهده کنید. برای مشاهده این فیلم آموزشی به صورت کامل می بایست هزینه آن را پرداخت کنید
ارسال کننده: isaac
دانش آموخته مهندسی شبکه های مایکروسافتی از مرکز Microsoft Innovation کشور ارمنستان| کارشناس در زمینه Virtualization| کارشناس شبکه های بی سیم CWNA| مدیر شبکه در پرشیانت، فارق التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه شیراز، مترجم، مدرس، راهنمای تور به زبان انگلیسی. دارای 15 سال سابقه در زمینه IT و ده سال فعالیت مستمر در شبکه. تالبف و ترجمه بیش از ده ها مقاله و صدها مطلب آی تی در نشریات و وبسایت های خبری مرتبط
کاربران برتر
توضیحات
پنچمین جلسه از دوره 70-410 به تنظیمات و موارد اولیه ای که نیاز است تا پس از نصب موفقیت آمیز ویندوز سرور 2012 آن ها را انجام دهید پرداخته است.
در این جلسه به موارد مهم و اولیه ای همچون تدابیر امنیتی لازم به منظور حفاظت از حملات سایبری، تنظیمات مرتبط با ناحیه زمانی به منظور راه اندازی NTP Server در آینده، تخصیص نام به منظور احراز هویت سرور، تخصیص IP در محدوده های استاندارد و موارد ریز و درشت دیگر پرداخته شده است، که به عنوان ادمین و در قالب استانداردسازی شبکه و سرور از شما انتظار می رود تا تک تک آن ها را انجام دهید.
به منظور پی بردن به موارد یاد شده و نیز و موارد دیگر شما را به مشاهده این آموزش ویدئویی دعوت می کنم!

مدت زمان کل آموزش: 11 ساعت و 31 دقیقه
دیدگاه ها
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 1 ماه قبل
سلام و ممنون از اموزش خوبتون .
1) شما یوزر administrator رو برای مسائل امنیتی غیر فعال کردی و یک یوزر دیگه ساختی با دسترسی ادمین . خب دقیقا دلیل این کار چیه وقتی قراره دوباره به یوزر جدید دسترسی ادمین بدیم ؟
2) شما وقتی میخواستی یوزر جدید رو عضو گروه administrator بکنی گروه users رو حذف کردی . دلیل این کار چیه ؟ مگه نمیشه هم عضو گروه یوزر باشه هم ادمین؟
با تشکر
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 1 ماه قبل
1. دلیل اینکه من یه یوزر دیگه با دسترسی ادمین ایجاد کردم اینه که اول دسترسی ادمین داشته باشم که بتونیم یه سری کارای مهم رو باهاش انجام بدم، یوزرای عادی دسترسی ادمین ندارن برای انجام کارای مهم. ولی عمده دلیل اصلی غیرفعال سازی یوزر ادمین به این خاطره که چون این یوزر به طور پیش فرض وجود داره روی سرورای ویندوزی، معمولا هکرا همیشه به فرض فعال بودن این یوزر حملاتشون رو ابتدا روی این یوزر تست میکنن، اما وقتی یه یوزر دیگه بسازیم فرضا با نام Ali، هکر نمیدونه که همچین یوزری وجود داره روی سرور که بخاد اسم اونو مثلا بده به برنامه هکش تا اون برنامه روی یوزر Ali تست نفوذ بزنه. اوکی؟
2. هیچ دلیل خاصی نداشت، صرفا جهت منسجم کار کردن بوده، اگرچه توی این سالها که شبکه کار کردم، فقط یکی دوبار توی شرایط خیلی خاص دیدم وقتی یه یوزر هم عضو گروه Admin باشه هم عضو گروه Users نتونسته یه کار خاصو انجام بده. البته فقط یکی دوبار به همچین سناریویی برخوردم من که واقعا دلیلشم ندونستم چرا با حذف یوزر از گروه Users مشکل حل شد.

امیدوارم مفهوم بوده باشه، اما اگرم باز ابهام داشت بگین تا بازترش کنم
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 1 ماه قبل
استاد خیلی کامل توضیح دادین . مگه میتونه مفهوم نباشه . ممنون
برای ارسال نظر وارد شوید.