Loading…

جزیره شبکه و زیرساخت

امتیازات این مطلب
نکته: نصب و کانفیگ utm-firewall kerio-control 9.0.3 appliance پارت اول
به نام خدا ، با سلام خدمت همه دوستان گرامی ، بنده از مطالب وب سایت itpro بسیار لذت بردم و بارها و بارها به مطالعه مطالب اشتراک گذاری شده دوستان پرداختم از این رو تصمیم گرفتم بنده هم به سهم خودم اطلاعات خود را برای دوستان به اشتراک بگذارم.در این مقاله نصب و کانفیک کامل kerio-Control نسخه 9.0.3 که بصورت فایل iso و تحت سیستم عامل لینوکس می باشد خواهم پرداخت. امید است مفید واقع گردد.
در ابتدا می توانید فایل iso نسخه 9.0.3 را از وب سایت اصلی Kerio دانلود کنید.پس از دریافت آن می توانید آنرا توسط نرم افزار ultra iso یا دیگر نرم افزار ها رایت نمایید و بصورت Drirect یا Virtual اقدام به نصب آن نماییم. ما در این آموزش Kerio را بصورت مجازی و بر روی Vmware workstation نصب می کنیم. خوب فایل iso را به Vmware می دهیم و با مشخص کردن میزان Ram و Cpu ،استارت ماشین مجازی خود را می زنیم.لازم به ذکر است که عنوان نمود برای استفاده از kerio Control و پیکر بندی 2 یا 3 لایه آن (با DMZ یا تنها رابط اینترنت) نیاز به حداقل 2 کارت شبکه می باشد که در ادامه طریقه پیکربندی آن را در Vmware خدمت دوستان عنوان می نمایم.
Image

خوب همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید بعد از استارت ماشین و بوت شدن kerio نیاز به انتخاب زبان نصب برنامه می باشد که با انتخاب English کار را ادامه می دهیم .
Image

پس از آن و با زدن کلید F8 و تایید توافق نامه کار را ادامه می دهیم و در پنجره بعدی در مقابل کادر Confirm عدد نمایش داده شده را مجددا وارد می نمایید و Enter می کنیم.
Image

پس از پایان یافتن نصب و ریبوت شدن ماشین پنجره ای به شکل زیر به نشانه پایان یافتن نصب و بالا آمدن برنامه نمایش داده می شود.
Image

همان گونه که مشاهده می فرمایید ماشین ما بصورت Automatically آدرس IP خود را از سرویس DHCP دریافت کرده است. البته می توان مطابق با تصویر زیر با زدن کلید Enter وارد تنظیمات شد و IP مورد نظر خود را بصورت Manually وارد نمایید.
Image

لازم بذکر است که جهت دسترسی به پنل نرم افزار Kerio باید در قسمت Access Control وارد قسمت Remote administration شد و امکان دسترسی آن را با زدن کلید F8 فعال نمود.
Image

حال می توان از طریق مرورگر و آدرس IP توسط پورت 4081 به Kerio متصل شد. زمانی که برای اولین بار می خواهیم وارد پنل نرم افزار بشویم با پنجره زیر روبرو می شویم که بدلیل معتبر نبودن Certificate می باشد که می توانید به مرورگر خود بگوید که با صرفه نظر کردن از این هشتار برنامه را باز کند.
Image

خوب بعد از Next کردن پنجره Activation Wizard و وارد نمودن کلمه عبور مورد نظر خود برای کاربر Admin وارد صفحه Login برنامه Kerio Control می شویم.
Image

پس از وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور وارد برنامه Kerio می شویم.
Image

در پارت های بعدی شروع به کالبد شکافی این نرم افزار می کنیم و برای یک شبکه واقعی تمامی قسمت ها را قدم به قدم آموزش می دهیم.
شاد و پیروز باشید
مجتبی فرهادی

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.