Loading…

جزیره شبکه و زیرساخت

ارسال کننده: m.kia
محمود کیاستی ، مدرس و مشاور در حوزه های گرافیک و طراحی ، متخصص در حوزه نرم افزارهای Photoshop ، InDesign و illustrator .. مدرس دوره های مهارت های هفتگانه و ICDL پیشرفته ، کارشناس شبکه ها و سرویس های مبتنی بر زیرساخت های مایکروسافت و ...
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: فراخوانی ماشین حساب ویندوز از داخل برنامه Excel
در بسیاری از اوقات خصوصاٌ هنگام انجام محاسبات در برنامه اکسل جهت اطمینان از صحت عملکرد برنامه نیاز به استفاده از ماشین حساب است، که برای این منظور، میبایست موقتاً محیط Excel را ترک کرده و از Calculator یا ماشین حساب ویندوز استفاده نمود. اما بد نیست بدانید که فراخوانی برنامه ماشین حساب، از درون محیط اکسل نیز امکان پذیر است که بوسیله آن دیگر نیاز به خروج موقتی از محیط اکسل برطرف می شود. برای این منظور کافیست همانند تصویر زیر از قسمت Customize Quick Access Toolbar بر روی منوی کشوئی کلیک نموده و سپس گزینه “More Commands” را انتخاب نمائید:
Image

با انجام این کار ویزارد “Excel Options” ظاهر میشود، حال در قسمت Customize از منوی کشوئی “Choose commands from” گزینه “Commands Not in the Ribbon” را انتخاب و سپس در لیست ظاهر شده، بر روی گزینه “Calculator” کلیک نموده و آن را Add نمائید:
در Excel 2007:

Image

Image

Image

در Excel 2010 , 2013:

Image

نهایتاً برنامه ماشین حساب، برای همیشه در Quick Access Toolbar در دسترس شما خواهد بود:
Image


نویسنده: محمود کیاستی
منبع: انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده، دارای اشکال اخلاقی می باشد.
دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.