Loading…

جزیره شبکه و زیرساخت

ارسال کننده: itex
​Cloud and Virtualization Architect / System Engineer & Network Consultant / Data Communication Network Developer & Designer / Microsoft Network Engineer, Virtualization (Private Cloud) Development Engineer in VMware, Hyper-v,VDI
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
هیچ کاربری وجود ندارد
سوال: Resove نشدن یک وب سایت از داخل شبکه LAN مبتنی بر AD-integrated DNS
تعریف دقیق و آنالیز وضعیت مشکل موجود : داخل شبکه لوکال که برای دسترسی به domain name های روی اینترنت از یک AD-integrated DNS استفاده کرده و Default Gateway هم یک Mikrotik RouterOS بوده که Routing و NAT را انجام می دهد. از سیستمهای داخل این شبکه امکان دسترسی به وب سایت خود شرکت که در هاست دیگری میزبانی می شود (خارج از شبکه داخلی ) نیست یعنی نه پینگ نمی شود نه ای پی ادرس نه domain name ونه لود پیج ، این در صورتیست که بر روی شبکه های دیگر و از طریق مودم روترهای دیگر و DNSسرورهای دیگر به راحتی به وبسایت دسترسی وجود دارد و ضمنا در همین شبکه اینترنت به صورت مطلوبی در دسترس کلاینت هاست و بقیه وب سایت ها و سرویس های روی وب کاملا قابل دستیابی اند.
کارهای انجام شده :
با تک سیستم از طریق یک کابل به مودم وصل شده و چک شد ... دراین حالت سایت پینگ می شود و پیج بارگزاری می شود.
TCP MTU و MSS با اندازه پکت های مختلف بر روی کنسول تست شد و تغییری ایجاد نشد.
در سطوح مختلف با حذف تک تک ابجکت های سرراه به این نتیجه رسیدم که علت از DNS server خود دامین کنترلر می باشد.
فلاش دی ان اس - پاک کردن resolver cache از طریق snapin خود dns management انجام شد تاثیری نداشت ، هاست فایل چک شد موردی نبود.
اکتیو دایرکتوری و دی ان اس سرور در وضعیت خوبی است و هم به سامانه های نرم افزاری تحت شبکه داخلی و هم سرویس های روی وب خدمات می دهد به جز ریسالو این وب سایت pbi-co.ir.
مشکل عجیبی است ، دوستان ممکن تجربه داشته باشن در این زمینه گفتم مطرح کنم اگر راهکاری به نظر عزیزان می رسه ممنون می شم امتحان کنم.
متشکر

هیچ پاسخی برای این سوال ارسال نشده است.
برای ارسال پست وارد شوید.